Jdi na obsah Jdi na menu

Kurzy

Kurz kreslení

Smyslem kurzu není jen naučit studenty základům kreslení, ale je to cesta, jak celkem rychle a poměrně snadno zefektivnit činnost celého našeho mozku. A to zapojením pravé hemisféry, která je mimo jiné sídlem naší představivosti. 80% světové populace jsou praváci a tudíž jim dominuje jejich levá polovina mozku. V ní je vložena schopnost mluvit a vůbec všechny takové ty logické procesy, jako čísla, fakta, tah k závěrům. Naše pravá hemisféra je bohém, logické vývody nezná, čas u ní nehraje roli, zato umí spoustu věcí, která levá, logická, odmítá řešit. Malování, literatura, hudba, prostě všechno, co má do činění se spontánní tvořivou činností. Proč tedy nechat náš mozek jet jen na "půl plynu", když máme předpoklady, aby jen na plný výkon?

Kreslení je tvůrčí proces a zdá se, ten nejsnadnější. Naučme se právě cestou kreslení posílit vliv pravé části mozku na náš život. Dosáhneme harmonie, rovnováhy, která nám umožní lépe čelit životním krizím jak v soukromém, tak v pracovním životě. Nebo se jim rovnou vyhnout. Je to cesta, jak lze změnit úhel pohledu na sebe i na svět kolem nás.

Jsme zkušení, odborně vzdělaní výtvarníci. Kreslit určitě umíme. Ale taky jsme se to učili. Disponujeme prostory galerie umění, kde kurzy pořádáme. Je to klidné, velice inspirativní, možná i meditativní místo jen 18 km od Brna. Nepodléháme módním výstřelkům, kurzy kreslení jsou promyšlené, profesionálně zastřešené a jejich cílem je naučit vás kreslit. Na jaké úrovni, to už je jen a jen na vás.